Caferağa Kentsel Dönüşüm

Caferağa Kentsel Dönüşüm 

 

Caferağa semtimiz İstanbul Anadolu yakasında bulunan eski bir yerleşim yerlerimizden biridir. Genelde yapılaşmasını bitişik nizam şekilde tamamlamış ve sokakları da dar olduğundan, trafik yoğunluğu yaşanmakta ve sosyal donatı alanı ve otopark sıkıntısının en fazla yaşandığı semtimizdir.Kendine has mimari dokusu ve sokakları ile bugün adeta sanatsal çalışmaların, atölyelerin ve eğlence mekânlarının merkezi konumuna gelmiştir. Farklı kültürlerin bir arada kardeşçe yaşadığı bu güzel semtimiz, nostaljik yapısını ve hissini muhafaza etmeye çalışsa da, sağlıklı yaşam alanlarından uzaklaşmış durumdadır.Bu nedenle 6306 sayılı yasa ile Tarihi ve nostaljik semtimiz olan Caferağa’yı, sağlıklı yaşam alanlarına kavuşturarak, sosyal donatı alanlarının artması ile binaları yenilenerek düzgün bir şehirleşme örneği gösterebilir.6306 sayılı yasanın getirdiği yetkilerle yerel idareler ve Sivil Toplum Örgütleri, vatandaşlarla el ele verilerek mülkiyet hakkını ön planda tutan bir anlayışla, gerekirse ada bazında planlar yaparak, nefes alan, can güvenliği sağlanmış yaşam alanlarına kavuşmuş olunacaktır.

M&N Mimarlık İnşaat A.Ş , mevcut binalarınızı 6306 sayılı yasa kapsamında ve yasanın getirdiği avantajlardan feragat etmeden anahtar teslimi sistemi ile tüm işlemleri ve inşaatı yapıyor. Yeni arsa üretmenin neredeyse imkansız olduğu, binaların çoğunun bitişik nizam olması nedeniyle ve yolların darlığı sebebiyle inşaat yapmanın çok zor olduğu Caferağa semtinde birçok projeyi tamamlamış ve teslim etmiştir.

M&N Mimarlık İnşaat A.Ş, bu yasa çerçevesinde, Kadıköy bölgesinde anlaştığı birçok bina ile “Kat Karşılığı” anlaşarak, binaları yıkıp yeniden yapmıştır. Bina sahiplerinin beklentilerini karşılayan ve birlikte çözüm üreten teknik kadrosu ile tanımlanan sürelerden önce inşaatları tamamlamakta ve teslim etmektedir. Bünyesinde mimarlar, inşaat mühendisleri, içmimarlar, makine  ve elektrik mühendisi bulunan sayılı firmalardan biri olan M&N MİMARLIK A.Ş, projenin çiziminden teslimine kadar her aşamasında titizlikle çalışmaktadır. Kat malikleri ile yapılan sözleşmeye her zaman sadık kalmakta, kiraları zamanında ödemekte ve binadaki tüm daireleri aynı kalitede işçilik ve malzeme ile inşa etmektedir.

Caferağa’nın en prestijli binalarını yapan M&N MİMARLIK İNŞAAT A.Ş, tamamladığı tüm binaların iskan sürecini de tamamlayıp, kat maliklerine sorunsuz şekilde teslim etmiştir.

 

WhatsApp chat