Tarihçe

M&N Mimarlık Tarihçe
’94 İstanbul/ Göztepe’de yapı malzemeleri satış ve uygulama merkezi olarak, MGS Yapı Elemanları A.Ş. adıyla kuruldu.
’95 Şirketin ortaklık yapısında meydana gelen değişiklik ile (Mustafa Öztürk ve Nursema Öztürk ortaklığında) M&N Mimarlık İnşaat San ve Tic A.Ş olarak isim değişikliği yapıldı. 
’96 Yapı malzemeleri satışından çıkma kararı verildi ve şirket merkezi Kadıköy Yoğurtçu parkındaki kendi ofisine taşındı.
’97 Şirket hızla gelişmeye başladı. ilk fuar deneyimini “yapı’97” fuarına katılımı bu yıl gerçekleşti.
’98 “Yapı’98” Fuarı’na da katılım gerçekleştirildi.
’99 Otomotiv ve Bankacılık sektörleri ile çeşitli işler yapıldı.
’00 Alışveriş merkezleri alanında lider olan Carrefour’la ilk işler yapılmaya başlandı. Bu yıldan itibaren her sene 3-4 büyük alışveriş merkezi içmimari uygulaması yapıldı.
’01 Şirket bünyesinde proje departmanı kuruldu ve tam teşekküllü olarak uygulama ile birlikte “proje işleri”de yapılmaya başlandı
’02 Şirket merkezimize sığamadık ve alan olarak iki katına toplam 250 m2 ye çıkarttık.
’03 Mobilya sektörüne yönelik “ofis mobilyaları ’03 fuarına” katılım. Bu yıl ilk 10 yılda birlikte çalıştığımız çözüm ortaklarımıza teşekkür plaketleri ödül törenimizi de bu yıl gerçekleştirdik.
’04 Almanya Stuttgart’ta irtibat ofisi açılışı.Perakende sektörüne yönelik bir franchise işletmesi olan speedy hızlı oto servisi yatırımı bu yıl açılarak hizmet vermeye başladı. Ümraniye Carrefoursa açık otopark alanında yer alan bu işletme ilk anahtar teslim mütahhitlik projesi olarak kayıtlarımıza işlendi.
’05 Taahhüt işlerimizin parelelinde Proje hizmetleri alanında da,özellikle banka şubeleri alanında Türkiye’nin bir çok şehrinde HSBC ve Bank Asya şubeleri projeleri içmimari, elektrik ve mekanik projeleri paket olarak gerçekleştirldi.
’06 İlk yurt dışı proje çalışmamız bu yıliçerisinde Kazakistan Almata şehrinde özel bir villa projesi ile gerçekleşti.
’07 Ümraniye M1 Meydan AVM ve Real Hipermarket bölümü komple ince işler uygulaması bu yıl referanslarımız arasındaki yerini bu yıl aldı. Hipermarket ve Bankacılık alanındaki taahhütlerimizde artarak devam etti.
’08 Bir sanayi tesisi projesi tasarımından,mimariprojesine,elektrik tesisat projesi, mekanik tesisat projesi, statik ve betonarme projesi dahil olarak hazırlandı ve ilgili belediye onayına sunularak inşaat ruhsat alınarak teslim edildi. Anahtar teslim taahhüt işlerimiz ticari mekanlar alanında yoğunlaşarak devam etti.
’09 Real Bayrampaşa Hipermarket ve bir çok CarrefourSa expres süpermarket alanında Türkiye’nin bir çok şehrinde anahtar teslim projeler (inşaat+elektrik+mekanik dahil) gerçekleştirdik. Konut sektöründeki ilk projemizin sözleşmesi bu yıl imzalandı.
’10

Taahhüt işlerimizden edindiğimiz tecrübelerimizi konut ve Gayrimenkul sektörüne geçiş bu yıl başladı..

WhatsApp chat